All

House of Fun — recenzja slotu kipiącego od emocji

Jednorękiego bandytę zwykle kojarzy się z prostą grą, gdzie po prostu losuje się symbole i wygrywa, gdy ma się szczęście. W sieci można znaleźć jednak też i video sloty, które przyciągają fabułą, bonusami i atmosferą. Doskonałym przykładem jest to nieszablonowy automat House of Fun wydany przez Betsoft.

Komnata zabawy, ale i strachu

House of Fun to gra osadzona w stylistyce horroru. Już na samym starcie gracz jest witany mrocznym intro przedstawiającym zarys fabuły. Oto para bohaterów, tj. Paul i Jane wraz z psem o imieniu Chip podróżują po złowrogiej krainie swoim samochodem. Auto ulega jednak awarii, a bohaterzy są zmuszeni do znalezienia schronienia. Ich wybór pada na tajemniczą, ale i fascynującą komnatę. Szybko okazuje się, że rzeczona komnata jest wręcz przepełniona potworami i duchami. Przerażeni bohaterowie zaczynają walkę o życie…

Jednocześnie jednak House of Fun to nie tylko horror, ale też komedia. Zjawy i inne postacie zamieszkujące komnatę ukazaną w grze są ukazane w karykaturalny sposób. Para głównych bohaterów co chwile wpada zaś w panikę. Co ciekawe największe przerażenie wzbudza w nich… zdobywanie wygranych przez gracza.

Oczywiście wszystkie automaty online to gry, w których celem jest trafianie zwycięskich kombinacji. Nie inaczej jest w przypadku House of Fun, gdzie większość ekranu jest wypełniona bębnami maszyny, które ukazują losowo wybierane symbole.

Slot House of Fun łączy więc klimat grozy, wątki humorystyczne oraz atmosferę wyczekiwania na wyniki kolejnych rund rozgrywki. W konsekwencji pojawia się tu całe spektrum emocji, od strachu, przez ciekawość po radość. To świetne połączenie, ponieważ gry hazardowe istnieją właśnie po to, by dostarczać zróżnicowanych wrażeń i frajdy.

Specyficzna otoczka graficzna

Szybko można zauważyć, że House of Fun to rozbudowy slot. Świadczy już o tym sam fakt obecności długiego intro, co w grach hazardowych zdarza się bardzo rzadko. Główny ekran rozgrywki także składa się z mnóstwa elementów graficznych. W dodatku większość z nich jest animowana.

Przyciski i okienka w grze również wyróżniają się na tle innych wirtualnych maszyn. Nawiązują one do specyficznego klimatu gry. Przyciski są więc osadzone na kamiennych blokach komnaty, czy drewnianych tablicach. W tle rozgrywki usłyszeć zaś można usłyszeć ścieżkę dźwiękową wyjętą żywcem z czarnych komedii.

Granie i wygrywanie w House of Fun

W tej grze zastosowano standardowy układ planszy. Rozgrywka toczy się więc w oparciu o pięć bębnów i trzy rzędy. Innymi słowy, na ekranie w tym samym czasie ukazuje się 15 symboli. Naturalnie towarzyszą im linie wygrywające. Co jednak dość nietypowe, gracz sam może ustalić liczbę linii wypłat (od 1 do 30). Im więcej ich się wybierze, tym kosztowniejszy jest każdy spin, ale też ma się większe szanse na uzyskanie wygranej.

Nagrody pojawiają się, gdy na jednej z linii wypłat uda się trafić co najmniej trzy identyczne symbole. Symbolika gry to świece, lustra, koty, pomniki, zjawy, obrazy, czyli wszystko to, czego można by się spodziewać po horrorze osadzonym w komnacie.

Przed obracaniem bębnów ustala się całkowitą wartość zakładu. Służą do tego dwa przyciski, pierwszym ustala się wartość żetonu, a drugim wysokość stawki na pojedynczą linię wygrywającą. Wskaźnik RTP dla House of Fun wynosi 95%. Innymi słowy, pod względem statystycznym do gracza powraca 95% środków postawionych na grę. Ta reguła sprawdza się jednak dopiero na bardzo długich dystansach, a nigdy nie wiadomo jaki wynik padnie w najbliższej rundzie rozgrywki.

Komnata skrywa nie tylko potwory…

Jednym z atutów House of Fun jest warstwa bonusowa. W grze wyróżnić można trzy specjalne funkcje, które mogą przynieść dodatkowe korzyści. Specyfika poszczególnych bonusów jest następująca:

  1. Gratisowe obroty, które pojawiają się po wylosowaniu na bębnach co najmniej trzech symboli ukazujących pudła z wyrytym znakiem „?”. Kiedy tak się stanie, to z pudła wyskakuje rogata postać, a gracz zdobywa darmowe spiny. Co więcej, w trakcie bonusowych obrotów środkowy bęben wypełnia się symbolami Wild (działają one jako zamiennik wszystkich standardowych znaków).
  2. Funkcja o nazwie The Mad Click przynosząca dodatkową wygraną. Jej aktywacja następuje wtedy, gdy na jednej z trzech pierwszych wypłat wylosuje się co najmniej trzy symbole przedstawiające mężczyznę we fioletowym kapeluszu. Wtedy to na ekranie ukazują się trzy pola, a gracz wybiera dowolne z nich. Po kliknięciu zostaje mu przyznana bonusowa wygrana o losowej wysokości.
  3. Runda bonusowa o nazwie The Escape polega na pomocy głównym bohaterom w ucieczce z komnaty. Ma ona miejsce, gdy na jednej a aktywnych linii wypłat wyląduje trzy symbole ukazujące gong do drzwi. Podczas rundy bonusowej na ekranie ukazuje się pięć drzwi. Za niektórymi czyhają potwory, a za innymi droga pozwalająca uciec z komnaty. Gracz wybiera dowolne drzwi, a jeśli runda bonusowa zakończy się powodzeniem, to otrzymuje specjalną nagrodę.

Bonusy są więc intrygujące i pełne animacji. W dodatku opcje bonusowe rozwijają wątki fabularne gry. Zwłaszcza pomoc głównym bohaterom w ucieczce z komnaty może przynieść sporą satysfakcję.

Blaski i cienie House of Fun

Parę nieszabrowanych rozwiązań sprawia, że House of Fun to automat, w którym znaleźć można sporo plusów. Największe zalety tej gry to:

  • Nietuzinkowa fabuła. Na tym automacie zagrać warto już z samej ciekawości. Poznawanie historii, jaka kryje się w tym slocie i odkrywanie kolejnych tajemnic tajemniczej komnaty dostarcza sporo frajdy.
  • Aż trzy rundy bonusowe. Nie dość, że przynoszą one graczowi wymierne korzyści, to jeszcze bezpośrednio wiążą się ze światem i fabułą przedstawiona w grze.
  • Wątki humorystyczne w tej grze przewijają się non stop. Gracz niejednokrotnie ma tu okazję do tego, by się uśmiechnąć.

Jednocześnie trzeba też zwrócić uwagę na parę minusów maszyny House of Fun. Pierwszym z nich jest dość niski poziom wskaźnika RTP. Teoretyczne szanse na wygraną wynoszą tu 95%, a na rynku znaleźć można przecież automaty hazardowe, gdzie RTP wynosi np. 96%,  czy 97%. Warto też mieć świadomość, że ta gra została wykonana w oprogramowaniu Flash, a nie HTML5. To może mieć duże znaczenie zwłaszcza w przypadku chęci grania na urządzeniach mobilnych (mogą się pojawić problemy z załadowaniem maszyny).

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button